لحیم کردن برنامه کره شمالی کره شمالی

لحیم کردن: برنامه کره شمالی کره شمالی کره شمالی پمپ بنزین کمبود بنزین جایگاه سوخت

گت بلاگز وب‌گردی روشی تازه جهت ردیابی ویروس ایدز

محققان دانشگاه “پیتسبورگ” آمریکا موفق شدند روشی اختراع کنند که می‌تواند ویروس‌ ایدز را در زمانی که در سیستم ایمنی بدن پنهان شده، ردیابی کنند.

روشی تازه جهت ردیابی ویروس ایدز

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، این روش دقیق ترین راهکار جهت رصد اوضاع ویروس ایدز در بدن تا به امروز محسوب می شود.

عبارات مهم : ویروس
ویروس “اچ.آی.وی”(HIV) به پنهان شدن در سیستم ایمنی بدن و مقابله در برابر روش های کشف کننده شهرت دارد و در این وقت ممکن است فرد بیمار نادانسته دیگران را به ویروس ایدز مبتلا کند، در حالی که ویروس حتی در بدن خودش شناسایی نشده باشد.

محققان دانشگاه “پیتسبورگ”(Pittsburgh) اعلام کرده اند که به روشی دقیق جهت کشف ویروس اچ.آی.وی دست پیدا کرده اند که می تواند فعالیت مخفیانه این ویروس را نیز تشخیص دهد.

براساس ادعای محققان این روش علاوه بر اینکه از سرعت مناسبی برخوردار هست، هزینه آن نیز پایین تر از دیگر روش هاست.

در آزمون های محققان مشخص شده است است که میزان ویروس های غیرفعال و مخفی در افرادی که تقریبا درمان شده است اند 70 برابر مقداری است که پیش از این آینده نگری می شد.

دکتر “فالگونی گوپتا”(Phalguni Gupta) محقق ارشد این پروژه گفت: در سطح دنیا تلاش های زیادی جهت درمان ایدز انجام می شود و بیشترین حجم کار جهت از بین بردن مخازن پنهان ویروس اچ.آی.وی انجام می شود و ما معتقدیم روش ما عالی ترین روش ممکن در این زمینه هست.

وی افزود: تلاش های دیگری که تا به حال انجام شده است است نمی توانند به پزشکان این اطمینان را بدهند که آیا فرد به طور کامل درمان شده است یا نه.

ویروس اچ.آی.وی با آلوده کردن سلول های “CD4+ T” که مسئول محافظت از بدن در برابر عفونت هاست گسترش می یابد.

در روند درمان مبتلایان به این ویروس تلاش می شود توانایی تکثیر و گسترش آنها محدود و متوقف شود ولی آزمون های موجود نمی توانند به درستی وقوع این توقف را تشخیص دهند و بیماری به صورت خاموش در بدن فرد بیمار به فعالیت ادامه داده و مجددا عود می کند.

تست محققان دانشگاه پیتسبورگ اختصارا “TZA ” خوانده می شود و با شناسایی یک ژن که در وقت تکثیر ویروس فعال می شود، امکان تشخیص زودهنگام عود بیماری را فراهم می کند.

این آزمون نسبت به روش های موجود یک هفته سریع تر نتیجه را مشخص می کند و نتیجه های آن نیز تا به حال مثال زدنی بوده هست.
منبع:ایسنا
انتهای خبر /

واژه های کلیدی: ویروس | محققان | بیماری | دانشگاه | درمان ایدز | ویروس ایدز | اچ آی وی | سیستم ایمنی بدن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog