لحیم کردن برنامه کره شمالی کره شمالی

لحیم کردن: برنامه کره شمالی کره شمالی کره شمالی پمپ بنزین کمبود بنزین جایگاه سوخت

گت بلاگز وب‌گردی ایران نمونه های خون بند ناف کردستان عراق را جمع آوری می کند

مدیرعامل خون بند ناف رویان از نگهداری و ذخیره سازی نمونه خون بند ناف اقلیم کردستان عراق خبر داد و گفت: با ایجاد دفتری در این کشور ذخیره این نمونه ها در کشور

ایران نمونه های خون بند ناف کردستان عراق را جمع آوری می کند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دکتر مرتضی ضرابی اظهار داشت: اکنون نزدیک به ۷۵ هزار نمونه خون بند ناف در این بانک ذخیره سازی کرده ایم؛ همچنین تاکنون ۲۰ نمونه جهت کودکان مبتلا به تالاسمی، سرطان، نقص ایمنی و حتی فلج مغزی پیوند داده شده است هست.

عبارات مهم : کردستان
وی افزود: در حال حاضر نمونه های خون بند ناف در این بانک به صورت عمومی و شخصی ذخیره سازی می شود؛ خانواده ای که درخواست این امر را دارد می تواند با تکمیل فرم هایی اقدام به ذخیره سازی نمونه های خون بند ناف در بانک شخصی جهت استفاده همان فرد و خانواده اش کند.

مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان در ادامه خاطرنشان کرد: نمونه های خون بند ناف ذخیره شده است ، جهت پیوند به بیمارانی که دچار امراضی با منشا خونی هستند کاربرد دارد که می توان از جمله آنها به در پیوند بیماران مبتلا به تالاسمی، انواع سرطان های خون، کم خونی مادرزادی و فلج مغزی نام برد.

ضرابی با بیان اینکه در حال حاضر نمونه های خون بند ناف را اربیل کردستان عراق در کشور ذخیره سازی می کنیم، اظهار داشت: این عنوان از زمانی اتفاق افتاده که دفترخون بند ناف در اقلیم کردستان عراق (اربیل) راه اندازی شده است هست.

وی با تاکید براینکه این دفاتر می توانند در جهت ارائه خدمات به کشورهای همسایه باشد، خاطر نشان کرد: این امکان جهت کشورهای همسایه نیز فراهم شده است هست.

وی با اشاره به روند نگهداری نمونه های ذخیره شده است کشورهای همسایه در کشور گفت: خون بند ناف آنها را جمع آوری کرده و به داخل کشور عزیزمان ایران انتقال یافته می کنیم؛ ذخیره سازی را در کشور انجام می دهیم تا بتوانیم آنها را از این خدمت برخوردار کنیم.

ضرابی افزود: دانش ذخیره سلول های بنیادی در کشور ما کاملا بومی است و امکان ارائه خدمات و انتقال دانش فنی به کشورهای همسایه وجود دارد.

منبع:مهر
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: کردستان | خانواده | بندناف | جمع آوری خون | بانک بندناف | اربیل کردستان | رویان | سلول های بنیادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog